Deti a seniori - JODIS koncentrát

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

VÝZNAM JÓDU
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku

Málokto vie, že už nenarodené dieťatko potrebuje od 12. týždňa tehotenstva jód pre svoju vlastnú štítnu žľazu. Jód je veľmi dôležitý hlavne pre deti do tretieho roka, nakoľko prispieva k správnej kognitívnej funkcii, k správnemu vývinu mozgu a nervového systému. Štítna žľaza v tomto obdoví zohráva dôležitú úlohu. Ovplyvňuje zdravý rast, zlepšuje kvalitu kostí, podporuje dobrú látkovú výmenu, zlepšuje imunitu a celkovo pomáha k dobrému zdravotnému stavu dieťaťa.

Neskôr sa môže nedostatok jódu postarať o hormonálnu nerovnováhu. Štítna žľaza nedokáže fungovať tak ako má a kvôli tomu sa to odrazí napríklad na zhoršení kvality pleti, vlasov, môže sa ukazovať aj formou rôznych kožných ochorení. Jedným z najčastejších problémov sú ťažkosti s váhou. Ak dieťa nevysvetliteľne priberá a nie je za tým prejedanie sa, odporúčame dať mu skontrolovať štítnu žľazu.
Je vhodné dávať si pozor najmä na výrazné obmedzenie soli, ktorým možno chcete docieliť lepšie zdravie bábätka. V takomto prípade je suplementácia jódom veľmi dôležitá, v opačnom prípade sa môže stať, že krátko po narodení sa objavia prvé malé problémy s činnosťou štítnej žľazy a spomalenie fyzického a mentálneho vývoja. Ak teda vyradíte soľ z jedálnička Vášho dieťatka, musíte automaticky pridať o to viac potravín, ktoré obsahujú jód alebo dopĺńať jód iným spôsobom.

Podobné hrozby z nedostatku jôdu môžu nastať aj v starobe, kedy sa výrazne oslabujú chuťové bunky a najmä vnímanie slanej chuti. Preto majú seniori tendenciu viac soliť, čo môže byť veľmi nebezpečné. Soľ čiže chlorid sodný je pre život mimoriadne dôležitý, v nadmernom množstve však môže uškodiť viac, ako si ľudia myslia. Podľa výskumov môže nadmerné solenie spôsobiť aj predčasnú smrť. Denne postačuje, ak senior prijme 1,5 g soli, napriek tomu v priemere skonzumuje aj viac ako 10 g soli za deň.

Z týchto dôvodov by deti ani seniori nemali príjimať soľ vo veľkých množstvách. V takomto prípade však nemôžu zabúdať na dopĺňanie jódu iným spôsobom. V prípade obmedzenia príjmu soli je suplementácia jódom veľmi dôležitá. JODIS koncentrát je vďaka svojim jedinečným vlastnostiam ideálnou alternatívou ako si zabezpečiť dostatočné množstvo jódu vo Vašom tele.
 
JODIS KONCENTRÁT ::: www.jodis.sk
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky